13 Mart 2016 Pazar

32+3 ten Herkese Merhaba!! Ne Güzel bir pazar günü :))  Kafamda deli sorular , içimde garip bir huzur var. Bu aralar zaten ikizler  burcu olan bana bir de hamile sendromu eklenince  ruh halim İyice bir değişken oldu.
Alakasız olaylara aşırı tepki verebiliyorum, ama genel olarak huzurlu bir hamilelik geçiriyorum.

32.hafta çalışabilir raporumu aldım,1 hafta sonra yıllık izin ve ardından doğum iznine ayrılıp, Mersin'e annemlerin yanına gideceğim. İstanbul yerine Mersin'de doğum yapmaya karar vermem radikal ama doğru bi karar diye düşündüm, yani 10 gün sonra Evden 2 kişi olarak çıkıp kısmetse dönüşte 3 kişi olarak evimize geleceğiz :),  O zamana kadar burada ki eksikleri bitirmeye çabaladım, çalışırken zor olsa da çok büyük bir kısmını hallettik çok şükür. Eşimde bu dönemde çok yardımcı oldu . Bu dönemde insan en ufacık bir manevi desteğe bile muhtaç oluyor, ara ara umutsuzluklara kapılıyor insan , Bebek konusunda acemi olmak korkutucu geliyor bazen . Allahtan tek dileğim sağlıklı bir bebek olması gerisi halledilir diye düşünüyorum.

Miniğin sağlık durumu maşallah  ki oldukça iyi , 1945 gr ve 42 cm miş, bizim Meleğimiz. :)

Hala normal doğum pozisyonuna uygunmuş çok şükür , Umarım bu şekilde devam eder.

Gelelim hamilelikte yaşadığım fiziksel sorunlara ;

Uyurken yatakta dönmek çok büyük bir işkence maalesef emzirme yastığı bu dönemde oldukça işimi gördü. Kesinlikle doğumdan önce bir tane edinin derim.

Hiç çatlağım olmadı diye sevinirken , göbeğimin altında minik çatlaklara merhaba dedim, Hemen Lierac çatlak önleyici kreme sarılıverdim, geç kaldım kullanmak için  ama en azından bundan sonraki  çatlakların önüne geçebilirim diye düşünüyorum.

Mide problemim  ise hala devam ediyor, doktorumdan kullanımına  onay aldığım çiğneme tableti bu aralar en iyi arkadaşım maalesef :(

Ellerimde şiddetli uyuşmalar baş gösterdi sabah saatlerinde, doktorum karpal tünel sendromu olduğunu ve hamilelerde sık görüldüğünü söyledi, masaj ile rahatlatacakmışım :(

Birde bunlara ek olarak maalesef baş dönmesi ve mide bulantısı vuku buldu bünyemde :)) geceleri kafamı yastıga koyduğumda heryer dönüveriyor. Melisin güzelliği başımı döndürecek galiba :))

 Sabret diyorum Duygu ! kaldı 50 günün :)

Bilirim ki  bu günleri de özleyeceğim, Hamilelik gerçekten bir mucize, bu mucizeye nail olduğum için çok şükrediyorum ve İsteyen herkes umarım bu anları yaşar. Dualarımdasınız çocuk isteyenler  :)

Şimdilik Hoşçakalın !!!

 Not :Yeni postumda aldığım bebek sağlık ürünlerinden hangi markaları seçtim onları yazacağım.
Görüşmek üzere.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder